«Ақмола облысы білім басқармасының  Жарқайың ауданы бойынша білім бөлімі  Үшқарасу ауылының  негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Ушкарасу отдела образования по Жаркаинскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

      

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

01.11.2018

Тақырыбы: Менің  достарым

 сабақ 5

Мектебі:

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні: 

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.1.1. Достары жайлы айта алу, досына сипаттама бере отырып,

жаңа сөздерді меңгеру

 1.1.2.1. Қазақ тіліне тән дыбыстарының айтылуы

мен жазылуын қай-талау

1.2.3.1. Олардың  сөздер мен сөйлем

ішіндегі  қолданысын пысықтау.;.

1.3.2.1.Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіндіру.

1.5.1.2.Мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын ауызша тілде қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Амандасу,танысу үлгілерінің қарапайым түрлерін қолдана алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

досының сырт келбеті мен мінезіне сипаттама береді;

Тақырыптың жүйесін жетік түсінеді;

Кейбір оқушылар:

Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни

тұрғыдан ойлауға дағдыланады

-Оқушының сыни ойлауы қалыптасады.

                                                                     

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

 Оқушылардың

назарын сабаққа

аудару.

Таңертең, түс, кеш сөздері арқылы біз нені білеміз?

Жеке достарын бар ма?

Достарын немен айналысады?

Мені достарым мынандай

 

Сабақтың ортасы (6-40 минут)

(МК,Ұ)

 

 Оқулықпен жұмыс

Қосымша тапсырма

Оқушылар өз ойларымен бөліседі.

Сөздікпен танысу.

1-жаттығу.Мәтінді түсініп оқу,сұрақтарға жауап беру.

1. Берік неше жаста?

2. Оның бойы, шашы қандай?

3. Берік немен айналысады?

4. Ол бос уақытында не істейді?

«Дос»  сөзіне Венн диаграммасын

жасау

«Достық.Бірлік.» үйін салу.

- Балалар, біздің адал достарымыз әлде де көп болу үшін, үлкен үй

салуымыз керек. Сол үлкен үйді бәріміз бірге салып көрейік.

      

Оқулық

 

Аудиодиск:                                                              1.1.1 :  1.1.2: 1.1.3:

А4 форматты ақ қағаз,қарындаштар

 

№1жұмыс дәптері

Қосымша тапсырма:1.1.

 

Сабақтың соңы

Топтық жұмыс

 .Берілген үлгі

бойынша өз досыңды суреттеп жаз.

 Достық туралы

мақал-мәтелдердің орыс тіліндегі баламасын тап:

Жаман жолдастан таяғым артық

Крепкая палка лучше плахого попутчика

Күлме досыңа –келер басыңа

Над бедой друга не смейся, тоже может случиться и стобой

Досы көппен сыйлас,

Досы азбен сырлас.

Дружи с тем, у кого приятелей много, откровейничай с тем, у кого друзей

мало.

Заттың жаңасы жақсы,

Достың ескісі жақсы

Одежда хороша новая,

А друг старый.

Жақсымен жолдас болсаң – жетерсің мұратқа. Жаманмен жолдас

болсаң-қаларсың ұятқа.

С добрым человеком сдружишься-цели своей достигнешь,

С дурным сдружишься – в дураках останешься.

 5-жаттығу.

Логогрифті оқып, қарамен жазылған сөздерді аудару.

Сенімді дос,

Отырма бос

Екіге екіні қос,

Жауабын тос.

Дос-друг, бос- свободный, қос- прибавь, тос-жди.

Жаттығу – ойлану.

1. Берілген сөздерді пайдаланып достық, бірлік тақырыбына өлең құрау.

Менің елім ------------

---------- ---- жарасқан.

Ту ғып ұстап ---------------

------- ---------- алыстан.

Жаттығу «Достық пен бірлестік қоржыны»

Нұсқау: тақтадағы бағанады сөздерден достық пен бірлестікке тән

қасиеттерді тауып қоржынға салыңдар.

Еңбек, өзара сыйластық, шыншылдық, сүйіспеншілік, мейірімділік,

кешірімділік, жауапкершілік, түсіністік, қамқорлық, адалдық, әдептілік,

күлкі, өтірік айту, жалғандық, қастық, сенімділік.

Балалар, бүгін біз бос уақытымызды қалай өткізетінімізді  айтып көрейікші. Және достар туралы не

білеміз сол жайлы  айтайық

Өздерің бос уақыттарың жайлы айтып 

беріңдер?

 

                                                               

Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз

сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?

 

 

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.

 

Просмотров: 557


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст