«Ақмола облысы білім басқармасының  Жарқайың ауданы бойынша білім бөлімі  Үшқарасу ауылының  негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Ушкарасу отдела образования по Жаркаинскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

      

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Қазақ тілінен 1-сыныпқа "Мақта қыз бен мысық" тақырыбында ҚМЖ.

12.11.2019

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6-бөлім. Салт- дәстүр және әдебиеті

4-сабақ

Мектеп:

Мұғалімнің аты жөні:

 

 Күні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мақта кыз бен мысық

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.4.1.Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/ не туралы екенін түсіну.

1.2.4.1. Шағын мәтінді қарапайым оқиғаларды  мазмұндау

1.3.3.1. Мәтіннің  жанрын (өлең  ертегі жұмбақ әңгіме және т.б. ) ажырату.

1.3.5.1.Мұғалімнің  көмегімен қажетті ақпараттарды иллюстрациялы  шағын мәтіндерден тауып алу.

1.5.1.5. Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін  сақтап құрастыру.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:Ертегі кейіпкерлерін атай алады. Ертегінің басты кейіпкері сүт табу үшін басқа қандай кейіпкерлерге барғанын айта алады.

Көбі:Тақырып бойынша белсенді лексиканы еркін қолдана алады. Ертегінің сабақта үйренген бөлігі  бойынша кейіпкерлердің  рөлін ойнай алады.

Кейбірі:Ертегі мазмұнын өз сөздерімен айта алады.

Жетістік критерийлері

 Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды сыпайлыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі

АКТ қолдану дағдылары

Слайд, ноутбук

Бастапқы білім

Танысу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2-5 минут

(МК) Оқушылардың  сабаққа дайындығын  тексеру. Сабақтың  басталуына  жағымды ықпал  ететін  көңіл күй қалыптастыру. Сабақ  мақсатымен  таныстыру.

 

Оқулық

Аудиодиск

6.4.1.;6.4.2.;

6.3.3.; 6.4.4.

 

 

Сабақтың ортасы

6-40минут

(МК, Ұ) Мұғалім оқушыларға ертегі сөзінің мағынасынтүсіндіреді,себебі осы бөлімніңсоңында олар қандай ертегі білетіндерін айта алады.Содан кейін мұғалімоқушылардыңназарын 1-тапсырмадаберілгенсуреткеаударады.

Сурет бойынша «Мақта қыз бен Мысық» ертегісінің кейіпкерлерімен таныстырады.

Оқушылар берілгенүлгі бойынша кейіпкерлерін атайды. «Мақта қыз бен Мысық» ертегісінің мазмұны өзге тілді аудиторияда үйретуге жеңіл болу үшін бейімделіп алынды.Бейімделген мәтін бойынша: Мақта қыз бен Ьысық жақсы дос болады. Бір күні Мысық сүтті төгіп алады.  Мақта қыз оған  ренжиді. Содан Мысық сүт әкелуге  кетеді... Соңында мысық Мақта қызға сүт әкеліп береді.

Сөйтіп екуі қайта жақсы дос болады (оқушылар ертегі мазмұнын толық түсіну үшін, ертегі мазмұнын слайд арқылы толық айтып беруге болады). Оқулықта екі сабақ көлемінде оқушылар осы ертегінің негізі үзінділерін ғана үйренеді.

 

(МК ,Ұ) Осы сабақтағы 2-тапсырмада оқушылар мысықтың  сиырға (ағашқа ,қыздарға ,дүкеншіге, тауыққа, тышқанға) барғанын кесте бойынша айтып үйренеді. Мысалы: Мысық сиырға барады. Мысық ағашқа барады. Т.с.с.

 

(МК, Ұ) 3-тапсырма бойынша мұғалім оқушыларды жаңа сөздер қатарыментаныстырады. Олар: су, жапырақ, сағыз, жұмыртқ,а дән. Оқушылар берілген сөздерді тыңдайды ,қайталайды ,сурет бойынша атайды.

 

 

(МК, Т) 4-тапсырмадаертегі бойынша 6 сюжетті сурет берілген. Оқушылар сурет бойынша үзіндіні толық тыңдайды, содан кейін мұғалім әр сюжет бойынша оқушыларға мазмұнынтолық түсіндіреді. Соңында оқушылар өз қалаулары бойыншарөлдерді бөліп алады, осы үзіндіні ойнайды.

 

(МК Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындауарқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө)Қосымша тапсырма арқылы оқушылар алған білімдерін бекіте түседі.

Өө бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай ақ АКТ –ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 жұмыс дәптері

Қосымша тапсырма:

6.4.

 

 

Сабақтың соңы

41-45 минут

 

Рефлексия

Кімге сабақта түсінікті болды мұғалімнің оң қолы жағына барады, ал түсінбегендер мұғалімнің сол қолы жағына тұрады.

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.

 

 

Жұпта оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі, танысады.

 

Орыстілі

Оқушыларды сыпайлыққа тәрбиелеу.

       

 

Просмотров: 1706


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст