«Ақмола облысы білім басқармасының  Жарқайың ауданы бойынша білім бөлімі  Үшқарасу ауылының  негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Ушкарасу отдела образования по Жаркаинскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

      

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Қазақ тілінен 1-сыныпқа "Кел, қайталайық" тақырыбында ҚМЖ.

27.11.2019

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6-бөлім. Салт -дәстүр және әдебиеті

8 -сабақ

Мектеп:

Мұғалімнің аты жөні:

 

 Күні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кел , қайталайық!

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.5.1.Мұғалімнің  көмегімен қажетті ақпараттарды иллюстрациялы  шағын мәтіндерден тауып алу.

1.4.4.1.Бас әріптермен кіші әріптерді және олардың бір бірімен дұрыс байланыстырып жазу. Санитарлық гигиеналық талаптарға сай жазу.

1.5.1.5. Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін  сақтап құрастыру.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:6-бөлімде өткен тақырыптарды қандай деңгейде меңгергендерін көрсете алады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады. Басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.

 

Көбі:6-бөлімде өткен тақырыптар бойынша өзара тілдесе алады.Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін дұрыс сақтап қолдана алады.

 

Кейбірі:6-бөлім  бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.

Жетістік критерийлері

 Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады. Ертегілерді  өз сөздерімен  айтып  бере  алады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды сыпайлыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі

АКТ қолдану дағдылары

Слайд, ноутбук

Бастапқы білім

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2-5 минут

( МК) Оқушылардың  сабаққа дайындығын  тексеру. Сабақтың  басталуына  жағымды ықпал  ететін  көңіл күй қалыптастыру. Сабақ  мақсатымен  таныстыру.

 

 

Сабақтың ортасы

6-40минут

(МК,Ұ) Бұл сабақта оқушылар 6- бөлім бойынша өткен тақырыптарды қайталайды ,еске түсіреді. Мұнда өткентақырыптармен байланысты 8 сюжет берілген. Оқушылар мұғалімніңкөмегімен әр сюжет бойынша жұмыс жасайды.Еңалдымен оқушылар әр сюжетте берілген диалогтің толық нұсқасын тыңдайды, әр сюжет бойынша хормен жеке -жеке қайталайды. Содан кейінберілген суреттер бойынша диалогтітолықтырып айтады.Сыныптағыоқушылардың білім деңгейіне байланысты бұл екі тапсырманы керісіншедеұйымдастыруғаболады. Мұндай жағдайда оқушылар шығармашылық түрде жұмыс істеуге көбірек мүмкіндік алады. Мұныңбір тиімді жағы : оқушылар дайын үлгіні қайталауға жаттықпайды, өз жауаптарын дайын үлгімен салыстыруға мүмкіндік алады. Жауапты өздері табу арқылы , өз білімдерін көрсете алады, өздеріне деген сенімі арта түседі.

(Т) Сыныптағы оқушыларды екі топқа бөліп, әр топқа 4 суреттен беруге болады. Диалогті дұрыс толықтырып айтқан топ жеңіске жетеді.

(МК Ұ) Мұғалім оқушыларға осы суретте берілген сұрақтардықояды ,оқушылар оларға өз қалауы бойынша жауап бере алады:

  • Бұл қандай әріп? (Мұғалімнің қолында немесе тақтада қазақ тіліне тән әріптер болуы керек. Оқушылар осы уақытқа дейін үйренген әріптер).
  • Сен ертегі білесің бе?
  • Қандай ертегі білесің?
  • Ең дәмді не?
  • Көктем сәні не?
  • Сен оюды қалай жасайсың?
  • Бұл қандай ертегі? (Мұғалімнің қолында немесе тақтада оқушылар үйренген ертегілердің суреті  болуы керек)
  • Сен не саласың?

-Сен қайда тұрасың?

-Сен Алматыда/ Астанада тұрасың ба?

(Ж)Оқушылар берілген сұрақтар бойыншажұппен жұмыс істейді.Олар сұрақтарға өз қалауыбойынша жауап бере алады.

(Қ) Осы бөлімнің соңында оқушылардың:

Мен Қазақстанда тұрамын;

Алматыда/ Астанада тұратын /тұрмайтынын айта алу

(Мен Алматыда /Астанада тұрамын /тұрмаймын);

  1. ден  20 –ға дейін санай алу;

-ертегі білетін / білмейтінін айта алу;

(Мен ертегі білемін/ білмеймін);

-Суреті бойынша ертегілерді атай алу («Мақта қыз бен мысық» «Не дәмді?» «Көктем сәні»);

-Өзінің  қайда тұратынын айта  алу;

-Қазақ тіліне тән  дыбыстарды тану, дұрыс дыбыстай алу;

-Әр дыбысқа екі  сөзден атай алу Мысал келтіре алу дағдылары қалыптасуы  қажет.

 

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындауарқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө)Қосымша тапсырма арқылы оқушылар алған білімдерін бекіте түседі.

Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай -ақ АКТ –ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.

 

 

Оқулық

Аудиодиск

6.8.1.;6.8.2.;

6.8.3.

6.8.4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

№ 2 жұмыс дәптері

 

Сабақтың соңы

41-45 минут

 

 (Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.

Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны ,не қиындық туғызғаны туралы ой пікірлерін білдіре алады.

 

 

 

 

Слайд

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.

 

 

Жұпта оқушылар бір-бірімен .....  ....

 

Орыстілі

Оқушыларды …. тәрбиелеу.

 

 

 

Просмотров: 1508


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст