Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім. Тағам және сусын 3 -сабақ |
Мектеп: Мұғалімнің аты жөні:
|
||
Күні: Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
Сабақтың тақырыбы |
Ас мәзірі |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.1.Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/ не туралы екенін түсіну. 1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.3.1.1. Таныс сөздерді тұтас оқу. 1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? Не? Қандай? Қанша? неше?) сұрақ қоя білу. 1.5.1.2. Әріппен дыбысты ажырата білу төл дыбыстарды дұрыс айту. 1.5.2.1. Әріп пен дыбысты ажырата білу төл дыбыстарды дұрыс айту |
||
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Тағам түрлерін атай алады ас мәзірі бойынша қалаған тамағын алады.
Көбі: Тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады тақырып көлемінде өзара тілдесе алады.
Кейбірі: Сабақта үйренген құрылымдық үлгілері өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады. |
||
Жетістік критерийлері |
Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады. Азық түлік атауларын атай алады өзінің қалаған тамағын алады. |
||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Сорпа ботқа ет шырын сүт |
||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды сыпайлыққа тәрбиелеу. |
||
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі |
||
АКТ қолдану дағдылары |
Слайд, ноутбук |
||
Бастапқы білім |
|||
Сабақ барысы |
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2-5 минут |
( МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.
|
|
|
Сабақтың ортасы 6-40минут |
(МК, Ұ ) Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1- тапсырмада берілген сөйлеу үлгісіне аударады . Ең алдымен жаңа сөздер қатарымен таныстырады.Олар: сорпа, ботқа, ет, бауырсақ, салат, су, шырын, сүт. Содан кейінүлгіде берілген «Меншырын аламын» деген сөйлемнің мағынасы түсіндіріледі. Оқушылараламын сөзініңмағынасын 1- сабақ бойынша біледі , сондықтан бірден шырын сөзін басқа сөздерменалмастыра қолдануғажаттықтыруға болады.Мысалы: «Мен ботқа аламын» . «Мен сүт аламын» т.с.с.
(МК, Ұ) 2- тапсырма бойынша оқушылар «Маған ... беріңізші» деген өтініш үлгісін еске түсіреді. Берілген кесте бойынша нан, сүт, ет, бауырсақ сөздерін қолданады.
(МК ,Ж) 3- тапсырмадаоқушылар жұппен жұмыс істейді. Мұғалім оқушыларды сөйлеу үлгісімен таныстырады. Мұғалім оқушылардың назарын «Ас болсын!» «Рақмет!» дегенілтипат сөздерінеаударады. Содан кейін оқушылар берілген үлгі бойынша асханадағы сөйлесу үлгісінжүзеге асырады. Үлггі: - Сен не аласың? - Маған салатжәне шырын беріңізші.
(Ж) Оқушылар 4- тапсырмадағы сұрақ бойынша жұппен жұмыс істей алады. Онда бірінші баланың сұрағына (Сен сүт/ ботқа аласың ба?) екінші оқушы өз қалауы бойынша жауап бере алады. Сонда бұл шынайы өмірлік жағдаятқа жақын болады.
(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындауарқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. (Ө)Қосымша тапсырма арқылы оқушылар алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай -ақ АКТ –ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.
|
Оқулық Аудиодиск 7.3.1. 7.3.3.
№ 2 жұмыс дәптері Қосымша тапсырма: 7.3. |
|
Сабақтың соңы 41-45 минут
|
(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны ,не қиындық туғызғаны туралы ой пікірлерін білдіре алады. |
Слайд |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.
|
Жұпта оқушылар бір-бірімен ..... ....
|
Орыстілі Оқушыларды ... тәрбиелеу. |
|
|
|
|